1loelblag

niesamowite historie

Zdrowy tryb życia to zdrowe włosy

olejowanie włosów na mokro mycie włosów omo

Nie tylko właściwa pielęgnacja włosów wpływa na ich stan. To, czy włosy będą piękne i zdrowe w dużej mierze zależy od prowadzonego trybu życia i diety. Po kondycji włosów można ocenić ogólny stan zdrowia człowieka.

To dlatego, iż ludzki organizm nie traktuje włosów priorytetowo – wszystkie najważniejsze składniki odżywcze w pierwszej kolejności są dostarczane do kluczowych organów, do włosów czy paznokci docierają tylko tzw. nadwyżki. Jeżeli organizmowi brak jakichś witamin, minerałów lub innych składników odżywczych będzie to można w prosty sposób ocenić po kondycji włosów: będą suche, matowe, łamliwe, mogą też zacząć wypadać.

Stan włosów pogarsza się także na skutek przemęczenia, stresu czy przebytych chorób, które ogólnie osłabiają cały organizm. Aby mieć zdrowe włosy musisz zwracać uwagę na to, co jesz. Wybieraj produkty bogate w witaminy i składniki odżywcze oraz pij dużo wody.

Pamiętaj także o zdrowym śnie i w miarę możliwości unikaj stresu. To pierwsze, ale bardzo ważne kroki ku poprawieniu kondycji włosów.