1loelblag

niesamowite historie

Zdrowe owoce dzikiej róży

Tradycyjne sposoby leczenia chorób i innych dolegliwości mimo upływu lat i rozwoju technologii cały czas cieszą się dużą popularnością, gdyż coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że powrót do natury może okazać się bardzo skuteczny w walce z różnego rodzaju problemami, z jakimi mierzy się nasz organizm. Nie trzeba wcale sięgać daleko, bo właściwości lecznicze mają na przykład owoce dzikiej róży, a więc jak się okazuje, róża to nie tylko ozdoba ogrodu, ale także pożyteczna dla zdrowia roślina. Jej owoce zebrane w odpowiednim czasie zawierają takie substancje jak m.

in. witaminę C, karotenoidy, pektyny, olejki eteryczne czy kwasy organiczne. Z powodu dużych ilości witaminy C ma ona zastosowanie przy przeziębieniu i grypie, ale doskonale sprawdzi się też w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Wspomoże również pracę przewodu pokarmowego, a olejki eteryczne pozyskiwane z owoców dzikiej róży bardzo często możemy znaleźć w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry, w tym głównie cery dojrzałej.