1loelblag

niesamowite historie

Wizyta u stylisty włosów – czy warto?

mycie włosów omo usuwanie owłosienia laserem

Praca fryzjera i stylisty włosów to wbrew pozorom dość różne zajęcia, które proponują nieco inne rozwiązania. Fryzjer zajmuje się przede wszystkim pracą z włosami, ich cięciem, koloryzacją i pielęgnacją, z kolei stylista fryzur to nieco bardziej kreatywny zawód. Nie tylko tworzy on uczesania dla konkretnych osób, ale też stara się dopasowywać wszystkie działania do typu urody czy też kształtu twarzy. Bez wątpienia jest on pewnego rodzaju artystą, który nie tylko sprawdzi się podczas kreatywnych przedsięwzięć, działań marketingowych lub kampanii, ale też jako kreator nowego wyglądu danej osoby. To właśnie do stylisty fryzur warto wybrać się kiedy nie mamy pomysłu na kolejne obcięcie.

Przeanalizuje on bowiem strukturę naszych włosów oraz zaproponuje rozwiązania odpowiadające naszej urodzie. Bez wątpienia stylista fryzur musi posiadać bardzo dużą wiedzę zarówno z dziedziny fryzjerstwa, jak i stylizacji. Zajmuje się bowiem nie tylko podstawowymi zabiegami, ale też kreuje artystyczne uczesania, cięcia i koloryzację. Nie da się ukryć, że praca jako stylista włosów będzie wymagała zatem nie tylko ogromu wiedzy, ale też niezwykłej wyobraźni. To właśnie kreatywność i posiadanie artystycznej duszy najlepiej przysłużą się powstawaniu oryginalnych i nietuzinkowych fryzur.

Dodatkowo, stylista powinien również być cierpliwy, a także posiadać umiejętność słuchania drugiej osoby. W przypadku stylizowania klientów na życzenie ważne jest zatem nie tylko profesjonalne podejście, ale też uwzględnianie ich oczekiwań i potrzeb. Wypracowanie kompromisu między życzeniami, a możliwościami włosów jest zatem niebywale istotne.

Jak przygotować się do wizyty u fryzjera?

Zasadniczo wizyta nie wymaga wcześniejszego przygotowania się klienta. Jednakże warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które mogą znacznie ułatwić fryzjerowi działanie.

Przede wszystkim, dobrze jest zrezygnować z mycia głowy w dzień cięcia. Po myciu włosy stają się bowiem bardzo sypkie, dzięki czemu dość trudno jest poradzić sobie z ich cięciem. W tym przypadku znacznie lepiej sprawdzą się nawet delikatnie nieświeże kosmyki. Poza tym, warto jest zastanowić się nieco wcześniej nad tym, czego tak właściwie będziemy od fryzjera oczekiwać. Czy zależy nam tylko na koloryzacji, cięciu, a może wykonaniu jakiś dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jasno sprecyzowane oczekiwania z pewnością skrócą czas wizyty oraz ucieszą każdego fryzjera. Jeśli nie wiemy jak wytłumaczyć konkretne cięcie, warto jest zabrać ze sobą przykładowe zdjęcie fryzury. Najlepiej, gdyby było ono wykonane zarówno z przodu, tyłu i boku. Pozwoli to bowiem fryzjerowi na dogłębne przeanalizowanie fryzury i próbę zastosowania podobnego cięcia na naszych włosach. Warto jednak zaznaczyć, że w niektórych przypadkach fryzjerzy mogą nieco zmodyfikować dane cięcie, ponieważ zauważą iż nie sprawdzi się ono na danym typie włosów.

Dobrze jest zatem znaleźć dobrego fachowca, któremu będziemy w stanie powierzyć kondycję i wygląd naszych włosów.

www.nobleinstruments.pl