1loelblag

niesamowite historie

Szarytka morska, czyli foka szara

odstraszacze na psy https://dokocats.pl/?m=5

Szarytka morska należy do drapieżnych ssaków morskich. Wywodzi się z rodziny fokowatych. Możemy ją spotkać w wodach Bałtyku, gdzie jest najczęściej pojawiącym się gatunkiem foki. Szarytka, czyli foka szara, objęta jest ścisłą ochroną gatunkową. Foka szara charakteryzuje się szarą sierścią, ale jaśniejszym spodem brzucha.

Ponadto, na jej ciele występują ciemne plamy. Pyszczek foki jest długi i wąski. Szarytka może pochwalić się długimi wąsami oraz ostrymi zębami, które pomagają jej w zjadaniu ryb oraz mięczaków. Foki to zwierzęta, które prowadzą wodno-lądowe życie. Mimo iż na lądzie są raczej ociężałe, w wodzie są sprawnymi pływakami i wykazują się zwinnością oraz szybkością.

W czasie snu unoszą się na powierzchni wody lub pod nią. Mogą też wylegiwać się na lądzie. Szarytki bardzo lubią słońce i z chęcią się w nim wygrzewają. Młode foki są wyjątkowo płochliwe i ostrożne. Małe osobniki ważą od 6 do 10 kilogramów.

Pokrywa je gęste, białe futerko. Przy matce pozostają do rzeciego tygodnia karmienia, a później wyruszają, by rozpocząć samodzielne życie.

okiem-lekarza.pl