1loelblag

niesamowite historie

„Ręka” do kwiatów

Nie wszyscy z nas mają talent do poszczególnych czynności. Zróżnicowanie pomiędzy ludźmi w tym zakresie jest czymś najzupełniej naturalnym, dlatego nie powinniśmy dziwić się temu, że części z nas hodowanie roślin nie wychodzi.

Niby robimy wszystko jak należy, ale mimo to zielone okazy w doniczkach nie są bujne, a z czasem zwyczajnie marnieją. Jakie są powody takiego stanu rzeczy? W starszym pokoleniu często mówi się o czymś takim jak „ręka” do roślin.

Są ludzie, którzy wręcz instynktownie wiedzą co robić, aby rozwijały się one pięknie, kwitły na bogato i cieszyły oko wszystkich wokół. Dlaczego jednym się to udaje, a innym nie? Chyba ciężko będzie wskazać na to pytanie sensowną odpowiedź.

Może musimy przyjąć, że jako ludzie mamy odmienne potencjały – w pewnych kwestiach obdarzono nas talentem i wyczuciem, a w innych nie. Z roślinami może tak właśnie być.

Jeśli zatem widzimy, że mimo prób rośliny więdną, chorują i toczą nierówną batalię ze szkodnikami, to chyba lepiej odpuścić i poszukać sobie innego domowego hobby.

www.projekty-iz.pl