1loelblag

niesamowite historie

Problem ze szkodnikami

https://ciechagro.pl/pl/porady-eksperta

Choroby roślin mogą nam bardzo napsuć krwi i sprawić, że udana dotąd hodowla będzie stopniowo ulegać degradacji. Leczenie schorzeń roślin jest możliwe, jednak wymaga szybkiej diagnozy i błyskawicznej reakcji, co nie zawsze następuje w porę. Kwestia kolejna to aktywność szkodników, które mogą równie skutecznie siać spustoszenie.

Pojawiają się one zarówno w dużych uprawach szklarniowych, ogrodowych i polnych, jak też w warunkach domowych. Bez względu na okoliczności występowania zawsze musimy podjąć walkę – czy będzie ona skuteczna, pokaże czas. Szkodniki potrafią bardzo szybko zniszczyć rośliny.

Niektóre gatunki dynamicznie się rozmnażają, a ich apetyt jest ogromny. W plenerze, gdzie zazwyczaj uprawia się jadalne gatunki roślin, istną plagą bywają ślimaki. To jedne z najbardziej pospolitych szkodników, ich występowanie jest przy tym łatwe do zauważenia.

Jednakże właśnie one w ciągu zaledwie jednej nocy są w stanie zniszczyć nawet rozległe uprawy pomidorów, ogórków czy fasolki szparagowej. Na szczęście hodowanym w domach roślinom doniczkowym nie zagrażają.