1loelblag

niesamowite historie

Porady i wskazówki na wypadające włosy

www.toastitup.pl Trychologia: studia podyplomowe na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu

Wypadające włosy to zmora nie tylko kobiet, ale i również mężczyzn. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, zarówno tymi genetycznymi, jak i środowiskowymi. Poza tym, odpowiednio zbilansowana dieta oraz gospodarka hormonalna to kolejne czynniki mające wpływ na dobrą kondycję skóry głowy i włosów. Jako że jest tak wiele przyczyn problemów z wypadającymi włosami, bardzo często trudno jest je zlokalizować. Bez wątpienia to jednak czynność niezbędna do wdrożenia odpowiednich środków i pielęgnacji. Tylko poprzez określenie źródła kłopotów z wypadającymi włosami będziemy bowiem w stanie wprowadzić do naszego codziennego życia właściwe kroki ku jemu wyeliminowaniu.

W problemach z włosami pomagają przykładowo suplementy diety i tabletki. Dostarczają one organizmowi brakujących składników odżywczych, dzięki czemu może on na powrót unormować kondycję włosów. Poza tym, wiele osób korzysta ze specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Są to różnego rodzaju szampony, odżywki, olejki, wcierki czy mgiełki. Wspomagają one regenerację włosów, wzmacniają cebulki oraz delikatnie odżywiają i pielęgnują skórę głowy. W zależności od podłoża problemu z włosami, należy dobrać odpowiednie środki do walki z nimi.

Dla jednych osób właściwa będzie zmiana diety, inni skorzystają na minimalizacji stresu, a niektórzy mogą uporać się z problemem dopiero po środkach farmakologicznych. Każde ciało jest inne, dlatego w przypadku jakichkolwiek kłopotów z wypadaniem włosów, należy wpierw zlokalizować jego przyczynę.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Przede wszystkim, warto wdrożyć dobre nawyki, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę stanu naszych włosów. Zaliczają się do nich między innymi zbilansowana dieta i ograniczenie stresu. Poza tym, dobrze jest również myć włosy w letniej wodzie oraz nie wystawiać je na działanie wysokiej temperatury podczas suszenia lub prostowania. Włosy są podatne na zniszczenia i ubytki zwłaszcza gdy są mokre, dlatego też warto jest zaprzestać spania w mokrych włosach oraz poczekać z ich rozczesywaniem aż wyschną.

Poza tym, na wypadające włosy z pewnością pomoże spanie na miękkiej jedwabnej lub satynowej poduszce oraz związywanie je do łóżka w luźnego warkocza lub koczek. Chcąc podjąć jeszcze więcej działań, dobrze jest zapoznać się z całą gamą przepisów na maseczki do włosów, które można wykonać samemu w zaciszu domowym. Jedną z popularniejszych jest z pewnością maseczka z jajek, która dostarcza witamin niezbędnych do prawidłowej budowy włosa. Czosnek to kolejny składnik kuchenny sprawdzający się nie tylko przy przeziębieniu, ale też problemach z włosami. Aby skorzystać z jego właściwości należy przecisnąć go przez praskę i wmasować w skórę głowy, po czym po jakiś dwudziestu minutach zmyć. Potrafi on bowiem zdziałać cuda szczególnie w długotrwałym wypadaniu włosów.

Dodatkowo, dobrze jest pić pokrzywę, ale też stosować ją jako wcierkę. Dostarcza ona potrzebne minerały i witaminy, które mają zbawienny wpływ na kondycję włosa.