1loelblag

niesamowite historie

Pielęgnacja męskiej skóry

http://www.stomatologiasorriso.pl/medycyna_estetyczna.html rehabilitaja czy fizjoterapia luboń to miasto wielu możliwości

Regularnie wykonywane zabiegi, mające na celu pielęgnację skóry, zdecydowanie nie powinny być aktywnością praktykowaną jedynie przez kobiety. Męska skóra również potrzebuje troski.

Stereotypy, że panowie z racji swojej płci nie powinni mieć nic wspólnego z kosmetykami, już dawno zostały włożone między bajki. To fakt, że mężczyzna potrzebuje nieco mieć preparatów służących do pielęgnacji skóry.

Kosmetyki, które jednak powinny obowiązkowo znaleźć się na jego półce są: żel oczyszczający do mycia twarzy, zapewniający świeżość i komfort skóry – weźmy pod uwagę, że charakterystyczny dla płci męskiej testosteron powoduje, iż męska skóra produkuje o wiele więcej łoju, niż skóra kobieca. Tuż obok żelu do mycia twarzy, powinien się znaleźć balsam po goleniu.

Powszechnie wiadomo, że skóra po goleniu ma tendencję do pieczenia i podrażnień. Warto wtedy użyć takiego balsamu, który zawiera w swoim składzie kojący wyciąg z aloesu.

Dodatkowo, mężczyźni powinni chronić swoją skórę przed wysuszeniem przez stosowanie kremu nawilżającego. Nie zapominajmy, że zmarszczki dotyczą również mężczyzn, zaś przesuszona skóra to pierwszy krok do szybkiego ich nabycia.

www.zbigniewmeres.pl