1loelblag

niesamowite historie

Ostrożnie z odżywkami

Płyn na kuny

Wśród sposobów na to, aby wzmocnić rośliny i przyczynić się do ich dobrego rozwoju są chociażby odżywki. Mają one za zadanie dostarczenie skoncentrowanej dawki witamin, minerałów oraz innych związków, które powinny wpłynąć pozytywnie na kondycję roślinności. Niektóre odżywki powstały na bazie naturalnych składników – takie jest najbezpieczniej stosować, ponieważ są lepiej tolerowane przez rośliny i siłą rzeczy bardziej przyswajalne.

Dystans powinniśmy mieć z kolei do odżywek syntetycznych, których receptury są z reguły oparte o agresywną chemię. Może ona bardziej zaszkodzić niż pomóc roślinom, a przede wszystkim zaburzyć ich naturalną strukturę. Część syntetycznych substancji zawartych w takich odżywkach odkłada się w tkance roślinnej i obciąża ją.

Poza tym zbyt duża ilość odżywek może obniżać naturalną odporność roślin na choroby oraz aktywność zjadliwych szkodników. Tym samym używając ich możemy pogorszyć ich stan zamiast zapewnić domowej hodowli długi i niekłopotliwy żywot. Umiar po raz kolejny jest rzeczą bardzo pożądaną.

www.jovanka.co.uk