1loelblag

niesamowite historie

Oprysk chwastów, na co zwrócić uwagę?

www.wislakosz.pl

Wiele słyszy się o problemie ogrodników z jakim zmagają się rok rocznie, mowa oczywiście o chwastach, które rosną zawsze tam gdzie nie powinny. Jednak zastanawiające jest to, że na rynku dostępnych jest wiele środków chemicznych, które mogą pozbyć się tego problemu.

A i tak właściciele ogrodów z nich nie korzystają? Zatem, o co tak naprawdę chodzi, czemu nie wykorzystać oprysku i zapomnieć o chwastach? Jak się okazuje odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, strach i obawa przed uszkodzeniem roślin ozdobnych. Bowiem oczywiście nawozy oddziaływają na chwasty powodując ich usychanie, ale jednocześnie mogą przyczynić się do osłabienia, a nawet całkowitego zniszczenia roślin ozdobnych.

Nawet w przypadku selektywnych preparatów, które nie powinny działać na rośliny dwuliścienne. Sytuacja ta wynika z faktu, jakim jest zasada bezpiecznego używania nawozów.

Bowiem nieodpowiednie ustalenie dawki, wybranie złego momentu wzrostu, czy nawet wykonanie oprysku podczas złej pogody może być przyczyną uszkodzenia roślin.