1loelblag

niesamowite historie

Olejowanie włosów rozjaśnianych

Włosy koloru jasnego blondu wyglądają niezwykle dziewczęco i często potrafią odjąć nawet kilka lat. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na rozjaśnienie swojej fryzury. Niestety, po takim zabiegu włosy potrzebują wzmożonej regeneracji.

Jej podstawą powinny być oczywiście odżywki i maski, jednak kosmetykami, które mogą znaczne przyspieszyć proces odnowy są. naturalne oleje. Należy tylko wiedzieć, jaki rodzaj wybrać.

Nie wszystkie bowiem nadają się do włosów rozjaśnianych. Te zawierające dużo kwasów nasyconych – jak kokosowy czy shea – mogą wzmagać puszenie się i dać efekt bardziej zniszczonych i matowych włosów. Odpowiednie dla farbowanych blondynek będą natomiast oleje z wysoką zawartością kwasów nienasyconych, czyli np.

migdałowy, arganowy, ryżowy, z avocado oraz orzechów laskowych. Pozostaje jednak pytanie – na jak długo pozostawić olej na włosach? Przy włosach rozjaśnionych, czyli często wysokoporowatych o rozchylonych łuskach czas ten nie powinien przekraczać godziny. Jeśli oczywiście zauważymy, że nasze włosy nie reagują źle na dany olej – możemy pozostawić go na całą noc.

Wszystko to jest kwestią indywidualną.