1loelblag

niesamowite historie

Ogrodowy staw

Zostajemy przy temacie „ogród i woda”, ponieważ koncepcja postawienia fontanny bynajmniej nie wyczerpuje kwestii. Jeszcze prostszym i mniej kosztownym rozwiązaniem jest zorganizowanie w naszej zielonej enklawie niewielkiego stawu.

Może być też nieco większy, jeżeli posiadamy odpowiednią ilość miejsca. Staw może być również elementem ekspozycji roślinnej, a to za sprawą pięknych roślin nawodnych, takich jak nenufary.

Nie są one zbyt często spotykane w przydomowych ogrodach, więc warto rozważyć taką opcję. Stawek ma także ten plus, że może przyciągać na naszą posesję kaczki czy kokoszki wodne, a więc zwierzęta, które lubią bytować w małych akwenach.

Na tym nie koniec, bo przecież staw jest idealnym miejscem dla ozdobnych rybek. Są one odporne na zmiany pogody, ich karmienie jest łatwe i przyjemne.

Oczywiście nie przetrwają w stawie zimą, dlatego przed spuszczeniem z niego wody naszych pływających przyjaciół należy odłowić i przez kilka miesięcy zorganizować życie w akwarium. Rybia logistyka wymaga trochę zachodu, ale efekt będzie świetny.