1loelblag

niesamowite historie

Nasiona niedrogie i wydajne

Sposobem na to, aby cieszyć się pięknymi roślinami w ogrodzie i przy tym nie zrujnować się finansowo, jest sięgnięcie po nasiona. To w tej chwili najłatwiej dostępny i najtańszy sposób na to, by przydomowy ogród pokrył się masą kolorów. Chociażby trawa – przecież ją też wysiewa się, a nie sadzi.

Kilka ruchów ręką i woda z węża wystarczą, aby rozpocząć proces zazieleniania naszego ogródka, a przecież to zaledwie uwertura. Kolejnym krokiem jest skorzystanie ze wspaniałych możliwości jakie dają siewne kwiaty. Zazwyczaj są to gatunki o krótkich łodygach, a więc nadają się doskonale, aby tworzyć za ich pomocą kwiatowe dywany.

Wystarczy jedynie wysiać w odpowiednich miejscach, tworząc na przykład różne figury geometryczne. Kwiaty to jedno, ale wiele osób chce mieć w swoim ogrodzie również coś jadalnego. Warzyw oraz owoców, które można uzyskać z nasion jest naprawdę sporo.

Jeśli mamy w ogrodzie dobrą ziemię, to plon powinien być obfity. Koszt zakupu paczki nasion fasolki czy rzodkiewki jest symboliczny, a zyskamy wiele.