1loelblag

niesamowite historie

Najmodniejsze kobiece fryzury wszechczasów

www.bicykl.kolobrzeg.pl Trychologia: studia podyplomowe na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu

Niemalże w każdej branży konkretne trendy w ciągu lat rotują. Kiedy zatem coś króluje jednego roku, możemy spodziewać się, że jego świetność z pewnością przyjdzie znów za parę lat. Dzieje się tak także we fryzjerstwie, ponieważ w zależności od aktualnych trendów modne są konkretne cięcia oraz kolory. Nie da się jednak ukryć, że ulubione fryzury sprzed lat wracają, co potwierdza tylko słuszność założenia o ciągłych zmianach trendów, które lubią powracać. Oczywiście nie każdy lubi kierować się tym co modne, jednakże warto chociażby zdawać sobie sprawę co w danym sezonie jest na topie. Być może zainspiruje to nas do drobnej zmiany czy to koloru czy cięcia. 1. Krótkie męskie cięcie – jest to zdecydowanie opcja dla kobiet odważnych, które nie boją się nagłej utraty bujnej fryzury. Tego typu uczesanie ma wiele zalet, pośród których można wymienić chociażby łatwość mycia. Wbrew pozorom nie jest ono jednak proste w stylizacji.

W zależności od predyspozycji i właściwości włosów konkretnej osoby układanie tak krótkich włosów może zajmować dość sporo czasu. Oczywiście, są jednak kobiety urodzone do noszenia takiej fryzury. One z pewnością będą czerpały bardzo duże korzyści z oszczędzania czasu na myciu, codziennej stylizacji czy czesaniu. 2. Bob – bez wątpienia cięcie na boba jest już ikoniczne. Warto jednak zaznaczyć, że może on mieć wiele wariacji. We fryzjerstwie pojawiały się bowiem zarówno te bardzo krótkie boby, jak i nieco dłuższe. Tym co je charakteryzuje jest równe cięcie włosów oraz podwijanie ich do wewnątrz. Tworzy to efekt okalania twarzy kosmykami, stąd też fryzura ta jest odpowiednia zwłaszcza dla kobiet o twarzy pociągłej. W przypadku obcięcia na boba osób posiadających okrągłą twarz, może on jeszcze bardziej podkreślać krągłości i powodować, że będzie się wyglądało pulchno.

3. Irokez – nie da się ukryć, że to fryzura dość uniwersalna, ponieważ decydują się na nią nie tylko kobiety, ale też mężczyźni czy dzieci. Daje ona duże możliwości zabawy kolorem oraz jest niesamowicie efektowna i nietuzinkowa. Oczywiście, irokez sprawdzi się nie dla każdego, jednak osoby lubiące ekscentryczne cięcia z pewnością powinny chociaż raz go wypróbować. Być może to właśnie dlatego jest on popularny zwłaszcza wśród nastolatków i młodzieży. 4. Długie cięcie bez grzywki – to chyba najbardziej klasyczna fryzura jaką może nosić każda dziewczyna lub kobieta. Tego rodzaju cięcie można sobie zafundować przez zwyczajne zapuszczanie włosów. W pewnym momencie osiągną one taką długość, że pozwolą na zaczesywanie kosmyków do tyłu lub utworzenie przedziałka na środku głowy. Nie da się ukryć, że fryzura ta sprawia bardzo mało problemów w przypadku jej stylizacji.

Zasadniczo układa się w sposób charakterystyczny dla włosów danej osoby, dzięki czemu na jej stylizację nie trzeba przeznaczać zbyt dużo czasu. Może się ona zatem sprawdzić dla kobiet, które nie lubią zbyt długiego stania przed lustrem oraz wolą pożytkować wolny czas na nieco inne aktywności.