1loelblag

niesamowite historie

Majówka w ogródku

To chyba najpiękniejszy miesiąc w ogrodzie, choć jeszcze nie kwitną wszystkie kwiaty, to jednak ta intensywna zieleń młodych liści, trawy oraz pierwsze kolorowe kwiaty powoduje, że otrzymujemy dużą dawkę energii. Warto ją spożytkować w ogrodzie, bowiem tutaj nadal jest wiele pracy.

Przede wszystkim te nieszczęsne chwasty, które wyrastają dosłownie wszędzie, nadal sukcesywnie wyrywamy, aby nie dopuścić do ich intensywnego rozrostu. Poza tym musimy obserwować drzewa oraz krzewy, czy czasem nie zostały zaatakowane przez nieproszone szkodniki.

Druga połowa maja to czas, kiedy nie ma już obaw o przymrozki nocą, zatem wszystkie rośliny możemy już całkowicie poodsłaniać, a także zacząć wysadzać sadzonki z inspektów. Jeżeli mamy już pomysł na rośliny dwuletnie, jak najbardziej teraz przyszedł czas na ich usytuowanie w naszym ogródku.

Poza tym usuwamy już przekwitnięte kwiaty oraz pożółkłe liście roślin cebulowych. Warto także zacząć przycinać młode pędy krzaków oraz drzew, jeżeli chcemy stworzyć kształtną kule, czy inną ciekawą kompozycje.