1loelblag

niesamowite historie

Kwiatostan na miarę gustu

www.bambinowyszkow.edu.pl

Ludzie mają prawo do swoich preferencji w każdej sferze – także w sferze kwiatów. Różnorodność ich wyglądu i kształtu sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

I właśnie to indywidualne podejście powinno być podstawą naszych ogrodowych działań. Pomysłów na ogród jest sporo i warto znaleźć swój własny – całkowicie niepowtarzalny.

Dobierając rośliny należy jednak zwracać uwagę na kwestie techniczne związane z ich wegetacją oraz cyklem kwitnięcia (jeśli mowa o kwiatach). Można dobrać takie gatunki, które pokażą się w całej okazałości równocześnie i przez jakiś czas nasz ogród będzie magicznym miejscem wypełnionym wszystkimi kolorami.

Innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po rośliny o takim cyklu rozwoju, które utworzą swoistą sztafetę. Gdy jedne zmarnieją, inne pokażą się od najpiękniejszej strony.

Wszystko to wymaga oczywiście elementarnej wiedzy, dlatego zachęcamy do zapoznawania się z publikacjami na temat roślin, jak i do korzystania z porad ekspertów. Liczy się, by w naszym ogrodzie rosło dokładnie to, co nam się podoba.