1loelblag

niesamowite historie

Jakie są gry karciane?

dyski sensoryczne

Większość ludzi, zwłaszcza starszych, kiedy słyszy gry karciane, myśli zazwyczaj o kartach. Można nimi było grać w pokera, remika, w wojnę. Jednak obecnie pod tym określeniem kryje się wiele różnych gier i co więcej, wiele z nich zostało stworzonych z myślą o dzieciach i ich rozwoju. Dlatego właśnie, jeśli nie jesteśmy pewni, jaką grę kupić naszemu dziecku, to warto popatrzeć na gry karciane, bo może się okazać, że znajdziemy tutaj coś naprawdę ciekawego.

Rozwijające spostrzegawczość

Przede wszystkim możemy tutaj wybrać gry, które będą rozwijały spostrzegawczość. Na każdej karcie będziemy mieli jeden taki sam element, wśród wielu innych, a kto pierwszy go dostrzeże i nazwie, ten wygra. Możemy też wybrać gry karciane, gdzie będziemy mieli do siebie dopasowywać różne elementy, albo takie, na których będziemy mieli wpisane zadania do wykonania. Niektóre gry karciane mają na celu sprawdzenie wiedzy dzieci i dorosłych, więc mamy karty z dwoma zestawami pytań, dla młodszych i starszych, a naprzemienne zadawanie pytań sprawia, że nie tylko dziecko się uczy, ale również rodzic może rozwijać swoją wiedzę.

Są bardzo rozbudowane

Warto wiedzieć, że spokojnie możemy kupić gry karciane, które swoją formą będą dopasowane nawet do młodszych dzieci, które nie będą miały problemów z połączeniem dwóch kart. Z drugiej strony możemy także kupić gry karciane, które będą wymagały już większej wiedzy i spostrzegawczości, i one będą świetne dla starszych dzieci. Ale spokojnie znajdziemy również gry, które będą bardziej rozbudowane, które będą oparte trochę na grach on-line, po to aby zachęcić do gry nastolatków i odciągnąć ich trochę od komputera. To oznacza, że warto się przyjrzeć tym propozycjom, bo możemy być zaskoczeni ich różnorodnością. A poza tym, zazwyczaj są one dość małe, dzięki czemu możemy je mieć zawsze przy sobie, tak aby móc zająć czymś dziecko, jeśli niespodziewanie utkniemy w korku, albo w dłuższej kolejce u lekarza. Warto zobaczyć jakie gry karciane są nam proponowane i które z nich pasowałyby do wieku naszego dziecka. Może się wówczas okazać, że będziemy zaskoczeni ich wielością i różnorodnością, a niejednokrotnie sami chętnie będziemy spędzali nad nimi czas, grając ze swoją pociechą. Nie mówiąc już o tym, że będziemy mogli sobie trochę odświeżyć wiedzę i poćwiczyć pamięć.

www.kronykronicle.com