1loelblag

niesamowite historie

Jak zwalczyć mech w ogrodzie

Oprócz chwastów jedno i dwuliściennych w naszym ogrodzie może pojawić się jeszcze jeden gatunek, a mianowicie mech. Jego wzrastanie nie jest częstym przypadkiem, bowiem uzależnione jest od kilku czynników.

Zbyt niskie pH podłoża, wysoka wilgotności, gliniasta gleba, brak prawidłowego nawożenia, za niskie koszenie, czy złe nasłonecznienie. Zatem warunki, które trudno opanować nie mając o tym pojęcia, dlatego też zanim zaczniemy w ogóle zabierać się do tworzenia ogrodu, warto zwrócić uwagę na to, jak przygotować podłoże do danych gatunków roślin.

W przeciwnym razie nie tylko nie uzyskamy pięknego ogrodu, ale w dodatku opanuje go szybko rozstający się chwast. Pojawienie się mchu oznacza, że coś zrobiliśmy nie tak, a wyeliminowanie tych negatywnych warunków pozwoli na jego usunięcie.

Można oczywiście pozbyć się go mechanicznie przez aerację oraz wertykulację. Takie napowietrzenie i nacinanie darni rozluźni podłoże, co znacznie ułatwi odchwaszczenie, ale też wpłynie korzystnie na wzrost trawy.

www.swietlowki-led.com.pl