1loelblag

niesamowite historie

Jak wygląda zabieg liftingu twarzy?

http://www.medestetycznabutowska.pl/blog/wypelnianie-ust/

Na lifting twarzy najczęściej decydują się osoby między 45. a 65. rokiem życia. Wówczas na skórze widoczne są głębokie zmarszczki i bruzdy.

Warto jednak pamiętać, że nie ma ściśle ograniczonej granicy wiekowej. O możliwości przeprowadzenia zabiegu każdorazowo decyduje lekarz. Zabieg zalicza się do kategorii inwazyjnych, ponieważ lekarz musi dokonać nacięcia w kilku miejscach. Najczęściej nacinana jest skóra w okolicach skroniowych, za uchem bądź pod brodą.

Następnie skóra zostaje oddzielona oraz naciągnięta. Lekarz usuwa jej nadmiar po czym nakłada szwy w miejscach początkowego cięcia. Po zabiegu pacjent musi zostać poddany rekonwalescencji. Najczęściej wynosi ona ok.

2 tygodnie. W trakcie rekonwalescencji mogą pojawić się obrzęki oraz krwiaki. Ponadto pacjent powinien nosić specjalne opatrunki bandażowe. Niekiedy zabieg wiąże się z wystąpieniem tymczasowych skutków ubocznych.

Do nich należy zaliczyć przerzedzenie włosów. Koszt wykonania liftingu twarzy waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.