1loelblag

niesamowite historie

Jak doświetlić małą łazienkę?

schody kręcone

Małe łazienki bez okien to duży problem dla osób, które mieszkają zwłaszcza w blokach. Naturalne światło w łazience często jest niemożliwe do zrealizowania, zwłaszcza w blokach, w których łazienka jest usytuowana w takim miejscu, że wykucie okna jest po prostu niemożliwe. Mamy kilka rad dla osób, które borykają się z tym problemem zwłaszcza w małych łazienkach, które wciąż wyglądają na ciemne i zagracone.

Powiększenie optyczne jasne kolory

Za pomocą jasnych, stonowanych kolorów możemy powiększyć każdą małą przestrzeń.

Nazywamy to złudzeniem optycznym, ale dzięki kilku sprytnym trikom nasza łazienka będzie wyglądała na dużo bardziej przestronną i jasną, niż jest w rzeczywistości. Postaw raczej na kafelki w chłodnym odcieniu, które będą odbijać światło. Mogą to być kolory perłowe lub takie z metalicznym wykończeniem – skutecznie odbijają nawet sztuczne światło. Jeżeli do tego dodasz pastelowe kolory ścian, to Twoja łazienka może się powiększyć optycznie nawet o połowę!

Kafelki

Coraz więcej osób odchodzi od kafelkowanych łazienek.

W przypadku małych pomieszczeń to jednak jest błąd: tutaj najlepiej zostać przy tradycyjnych kafelkach. W ich przypadku jednak nie liczy się wyłącznie kolor, a wielkość. Większe płytki optycznie powiększą łazienkę, a na dodatek kafelki wzmacniają efekt odbijania światła.

Bibeloty

Pamiętaj: staraj się nie zagracić pomieszczenia.

Przy małej powierzchni postaw raczej na szafki i pojemniki, w których zmieścisz wszystkie swoje kosmetyki i inne dodatki, które trzymasz w łazience. Im mniej ich pozostawisz na miejscu, tym lepiej dla Twojej łazienki. Zasada niezagracania pomieszczenia sprawdza się tak naprawdę w każdej sytuacji: nie tylko w łazience. Postaw na ładne pojemniki lub jedną większą szafkę, która pomieści wszystkie Twoje rzeczy.

Światło

I na koniec to, co najważniejsze: sztuczne światło. Jeżeli nie masz w łazience okna i nie możesz lub nie chcesz go wybić, to postaw na jasne, sztuczne światło. Postaw raczej na chłodne, białe oświetlenie. Żółte żarówki optycznie pomniejszą Twoją łazienkę, przez co kafelki i kolory niestety ale na nic się nie zdadzą.

Najlepiej będzie, jeżeli zainwestujesz w światło górne i dodatkowe lampki, które pomogą głównemu oświetleniu.
Jak widać da się doświetlić małą łazienkę bez okna – i musisz inwestować w lampy wewnętrzne i żarówki. Jeżeli odpowiednio zaplanujesz łazienkę już na etapie jej budowy lub remontu, to później nie będziesz miał problemu z tym, że jest mała i wydaje się zagracona.

http://www.decolicious.pl/sklep/produkty/dzien-dobry