1loelblag

niesamowite historie

Inspiracje z telewizji

Media są nośnikiem rozmaitych treści – przeważnie mało ambitnych i zwyczajnie głupich, jednakże zdarzają się chlubne wyjątki. Z dużym zainteresowaniem warto podejść do audycji poradnikowych, wśród których nie brak tych dotyczących ogrodnictwa.

Są one niemal zawsze adresowane do laików, którzy roślinami zajmują się amatorsko – to właśnie my. Jeśli program ma sensownego prowadzącego i dobrze przygotowany scenariusz, jest szansa, że dowiemy się wielu bardzo interesujących rzeczy.

Audycje tego typu są zazwyczaj tak tworzone, aby łopatologicznie dotrzeć do najbardziej odpornych na wiedzę jednostek. Dla nas to plus, bo jesteśmy prowadzeni za rączkę od punktu A do punktu B.

Warto nagrywać sobie takie programy na dysk i wracać do nich, jeśli akurat mamy na oku jakiś ciekawy temat. Istotnym elementem wszelkich audycji ogrodniczych jest pokazywanie pięknych ogrodów, po których oprowadzają nas ich właściciele.

To wyborna okazja, aby zaczerpnąć jakiejś inspiracji i wypróbować któryś z patentów we własnym ogrodzie. Można również zmienić gotową propozycję tak, by stała się niepowtarzalna i indywidualna.