1loelblag

niesamowite historie

Figurki ozdobne do ogrodu

Pozornie betonowe figurki ozdobne do ogrodu odeszły do lasmusa, jednak tylko pozornie. Faktem jest, że ten element wyposażenia był szczególnie popularny w latach 90-tych, jednak moda na tego typu ozdobę ogrodową powraca.

Fakt faktem figurki zmieniły jednak mocno swój charakter. Z pewności nieodpowiednim rozwiązaniem byłoby wybranie ceramicznego krasnala, czy gigantycznego grzyba.

Jednak figurki betonowe przedstawiające różnego rodzaju postacie, są jak najbardziej modne, a przy tym w unikalny sposób dodają charakteru ogrodowi. Wybierając jednak figurki do ogrodu należy zwrócić uwagę na to by nie były one zbyt przytłaczające.

Powinny być stonowane, najlepiej w jasnym, naturalnym kolorze, w odcieniach bieli i szarości. Popularnością cieszą się figurki antycznych kobiet, dzieci oraz figurki buddyjskie, a także te w kształcie greckich i rzymskich kolumn.

Dodają one bowiem antycznego, magicznego charakteru sprawiając, że ogród uzyskuje swój indywidualny styl. Jeśli jeszcze wahasz się jaką figurę wybrać do swojego ogrodu, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór mniejszego okazu, a następnie powiększanie kolekcji.