1loelblag

niesamowite historie

Feeria barw w ogrodzie

Która pora roku jest najpiękniejsza? Następna kwestia, która może budzić kontrowersje, bo przecież każdy ma w tym temacie inne zdanie. Generalnie nie można powiedzieć o żadnej z pór roku, że jest brzydka. Ot po prostu, zmienia się ich estetyczny charakter.

Z punktu widzenia rozwoju roślin w ogrodzie i roślin jako takich najciekawiej prezentuje się wiosna. Wszak wówczas wszystko rozkwita, a jeśli tak jest, to ogród zamienia się w cudowne miejsce. Pewnym problemem może być niestabilna wiosenna temperatura, a także opady deszczu – szczególnie gwałtowne podczas burz.

Mocny opad może bardzo zaszkodzić roślinom. Uszkodzeniu ulegają wówczas płatki kwiatów, a zbyt duża ilość wilgoci może skończyć się efektem „przelania” i zainicjować procesy gnilne. Załóżmy jednak łaskawość aury.

W takim układzie naprawdę możemy cieszyć się wspaniałą wizualną oprawą ogrodu. Polecamy sadzenie kwiatostanu, który zapewnia wiele kolorów, ponieważ właśnie wtedy nasz zielony zakątek wygląda jak ze snu. Pomysłów na aranżacje można szukać w prasie, w internecie, a nawet u sąsiadów.

Lepiej jednak u tych, którzy nie mieszkają tuż obok nas.