1loelblag

niesamowite historie

Farbowanie włosów – wybierz najlepszy preparat

szampony do włosów aspazja.pl

Farbowanie włosów to jeden z najszybszych sposobów na szybką zmianę wyglądu. Z chłodnej blondynki w zaledwie godzinę możemy stać się ciepłą brunetką i odwrotnie. Przy tego typu zabiegach, należy jednak pamiętać, że na nasze włosy działamy silną chemią. Nieodpowiednie wykonana koloryzacja może skutkować nawet zniszczeniem włosów, które nadawać się będą po niej tylko do ścięcia. Jaki preparat wybrać, aby cieszyć się pięknym kolorem i zdrowymi włosami? Na rynku znajdziemy co najmniej kilka typów produktów koloryzujących. Różnią się one od siebie przede wszystkim czasem, jakim kolor utrzymuje się na naszych włosach.

Z tego powodu dzielimy je na nietrwałe, półtrwałe i trwałe. Pierwsza grupa to preparaty, które jedynie delikatnie rozświetlą naszą fryzurę. Kolor nie wniknie do środka włosa, ale osiądzie na jego powierzchni. Jest to więc koloryzacja najbardziej bezpieczna. W koloryzacji półtrwałej kolor wnika płytko pod powierzchnię włosa – efekt farbowania jest wtedy bardziej wyraźny i utrzymuje się do siedmiu tygodni. Koloryzacja trwała zapewnia najdłuższy efekt.

Jest jednak najbardziej inwazyjna dla włosów, szczególnie, gdy wybierzemy odcień bardzo różniący się od naszego naturalnego koloru.