1loelblag

niesamowite historie

Dlaczego krępowano stopy?

www.eurekahub.pl Moje ciało po ciąży wymagało zupełnej odbudowy, więc postanowiła skorzystać z zabiegu regeneracji pochwy, żeby wrócić.

Współcześnie dosyć trudno jest zrozumieć, dlaczego niektóre osoby decydują się na przeprowadzenie zabiegów, które mają na celu modyfikację ich ciał.

Czasami, patrząc na efekty niektórych działań, można by pomyśleć, że trudno byłoby się na nie zgodzić nawet pod przymusem.

Mimo to niektóre praktyki, choć bolesne, przez wiele lat znajdowały zastosowanie, a ich istnienie było społecznie akceptowane.

Doskonałym przykładem tego typu działań było krępowanie kobiecych stóp, które praktykowano w Chinach przez niemal dziesięć wieków.

Dopiero na początku dwudziestego wieku zdecydowano się zaprzestać praktyk, które niosły ze sobą przede wszystkim cierpienie.

Wcześniej drobne kobiece stopy stanowiły kwintesencję estetycznego wyglądu.

Stały się przedmiotem poematów i pieśni, a także obiektem zainteresowania fetyszystów.

Trudno sobie wyobrazić, że kobiety z własnej woli mogły decydować się na tego typu praktyki tylko po to, aby wydać się piękne.

Jednak osoby, które są zadziwione takim podejściem, powinny zastanowić się również nad tym, jak wiele kobiety są w stanie zrobić dla swojego wyglądu nawet dziś.