1loelblag

niesamowite historie

Dbamy o trawę

www.i-krd.pl Luty w ogrodzie

Ciężko wyobrazić sobie ogród, w którym brakowałoby trawy. To chyba najbardziej podstawowy typ roślinności, który można zapewnić sobie bez żadnego trudu i przy minimalnych kosztach. Nasiona trawy, nawet tej szlachetnej, nie kosztują wiele, więc można śmiało pokusić się o to, aby wysiać jej znaczną ilość.

Najlepiej będzie, gdy zielony dywan pokryje dokładanie cały ogród, dzięki czemu będzie on wyglądał świeżo i soczyście. Warto sięgnąć po sprawdzoną odmianę trawy, która rośnie szybko i jest przystosowana do warunków przydomowego ogrodu. Jej rozwój zależy od kilku czynników.

Bardzo ważne jest właściwe nawodnienie, dlatego należy ją regularnie podlewać. Narzędziem numer jeden w tym celu będzie wąż ogrodowy, choć czasami właściciele decydują się na inne rozwiązania nawadniające, choć to oczywiście dodatkowa inwestycja. Kwestia kolejna to optymalne nasłonecznienie.

To dzięki słońcu trawa zyskuje piękny, wyrazisty kolor i szybko pnie się w górę. Im lepiej nasłoneczniony jest nasz ogród, tym większe mamy szansę na trawę bujną i pełną urody.