1loelblag

niesamowite historie

Czystość w klatce

hodowla kotów egzotycznych Wędzidło

Obserwując dziko żyjące gołębie pospolitych ras możemy łatwo zauważyć, że w ich większych skupiskach nie jest czysto. Najbardziej problematyczne są gołębie odchody, które nie tylko wyglądają obrzydliwie, ale przy tym mogą zawierać w sobie groźne dla zdrowia drobnoustroje.

Ponadto zawarte w gołębich odchodach związki chemiczne są na tyle agresywne, że mogą nawet uszkodzić lakier na karoserii samochodu. W klatce z gołębiami hodowlanymi też nie będzie sterylnie czysto, z czym należy się liczyć.

Gołębie załatwiają się wiele razy w ciągu dnia, a przy ich większej ilości odchody będą się kumulować w klatce dość szybko. Dlatego należy ją regularnie czyścić, w czym pomoże specjalna skrobaczka do ptasich odchodów.

Choć gołębie nie przywiązują wagi do czasu i miejsca wypróżnień, to same umieją oczyszczać swoje piórka. Pomoże im w tym specjalna gołębia wanienka wypełniona wodą.

Warto umieścić w każdej klatce kilka takich akcesoriów, z których ptaki będą korzystać w razie potrzeby. Oczywiście każdą wanienkę należy systematycznie czyścić i wymieniać w niej wodę.