1loelblag

niesamowite historie

Czy warto zrobić sobie grzywkę?

makijaż permanentny brwi Poznań

Grzywka to dość kontrowersyjny element fryzjerstwa. Zwykle bywa tak, że albo się ją kocha albo nienawidzi. Wielu osobom skutecznie zniszczyła piękną fryzurę, innym natomiast ją poprawiła. Grzywka bowiem w odróżnieniu od reszty włosów wymaga nieco innej pielęgnacji, a dodatkowo może powodować różne nieprzewidywalne problemy. Jest ona przede wszystkim krótka, zatem bardzo mocno podatna na działanie prostownicy, lokówki czy suszarki. W jej stylizacji należy zatem wziąć pod uwagę jej dużą podatność i podchodzić do niej z delikatnością. Grzywka jest dla wielu osób obowiązkowym elementem fryzury, nawet wtedy gdy muszą oni dbać o jej kształt. Problemy ze złym układaniem się grzywki są niezwykle powszechne, a osób, które nie muszą się o to martwić jest niezwykle mało.

W przypadku zdecydowania się na zrobienie sobie grzywki należy też wziąć pod uwagę nasze predyspozycje, jak na przykład kondycje cery na czole, a także jego wysokość. Bez wątpienia, grzywka to dobre rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy wysokiego czoła, lecz z powodzeniem mogą ją nosić także ci posiadający niskie czoło. Mając problemy z cerą na czole – jej szybkim tłuszczeniem się, pojawianiem się zaskórników i wyprysków – warto zastanowić się, czy aby na pewno chcemy sprawić sobie grzywkę. W wielu przypadkach wzmaga ona objawy trądziku oraz go zaostrza. Być może warto wtedy najpierw skupić się na wyleczeniu cery, a dopiero później zdecydować się na zrobienie sobie grzywki. W przypadku jej nieładu i rozwiania przez wiatr nikt nie ujrzy wtedy czerwonego i usłanego wypryskami czoła.

Popularne rodzaje cięć grzywki

Grzywka oferuje całkowicie nową fryzurę i odmienne spojrzenie, dlatego też warto przykuć dość dużą uwagę do tego, aby wybrać odpowiednie dla siebie cięcie. W zależności od kształtu twarzy, wysokości czoła, ale też rozmieszczeniu oczodołów czy wielkości nosa i oczu można bowiem zdecydować się na nieco inną grzywkę.

Najpopularniejszym jej rodzajem jest z pewnością klasyczna prosta grzywka. Sprawdzi się ona szczególnie dla osób o pociągłych twarzach, ponieważ optycznie zaokrągli je i doda młodzieńczego spojrzenia. Jej wariantem jest grzywka półokrągła, która polega na krótkim cięciu na samym środku i stopniowym opadaniem coraz dłuższych włosów na boki. Sprawia to, że twarz staje się bardziej wyostrzona, a okrągłe rysy nabierają nieco wyraźniejszych kształtów. Miłośnicy ekstrawaganckich cięć na pewno docenią możliwości jakie dać może grzywka asymetryczna. Jest ona zdecydowanie opcją dla osób odważnych, które nie boją się dużych i osobliwych zmian. Grzywka taka świetnie sprawdzi się przy krótkich cięciach włosów oraz ciemnych kolorach. W zależności od wysokości czoła możemy decydować się na dłuższą lub nieco krótszą grzywkę.

Chcąc ukryć wysokie czoło warto zdecydować się na długie cięcie aż do linii brwi. Warto jednak zaznaczyć, że równie modne i stylowe są króciutkie grzywki pasujące idealnie dla właścicieli niskiego czoła i krótkich fryzur.