1loelblag

niesamowite historie

Co warto wiedzieć przed farbowaniem włosów?

www.downtonabbey.pl

Większość kobiet cały czas decyduje się na samodzielne farbowanie włosów w domu, pomimo, że nieumiejętne przeprowadzenie tego zabiegu może skutkować nawet ich zniszczeniem. Co warto więc wiedzieć przed rozpoczęciem farbowania, aby nie skończyło się ono koniecznością ścięcia włosów? Przede wszystkim domowa koloryzacja nie może być zbyt radykalna. Jeżeli z brunetki chcemy stać się platynową blondynką, powinniśmy udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Drogeryjnym i niewłaściwie użytym rozjaśniaczem bardzo łatwo spalić włosy. Domowe farbowanie, które nie wiąże się ze znaczną zmianą koloru, nie powinno zaszkodzić naszym włosom. Warto jednak pamiętać, aby prawidłowo dobrać kolor – weźmy tu pod uwagę odcień naszej skóry i kolor oczu.

Pamiętajmy też, aby sprawdzić czy farba, którą wybraliśmy jest polecana do wyjściowego koloru naszych włosów. Jeśli jest on zbyt ciemny – efekt może być niewidoczny, a jeżeli zbyt jasny – otrzymamy na głowie bardziej jaskrawy odcień. Po farbowaniu warto zastosować odżywkę zakwaszającą, która „zamknie” kolor w środku włosa.