1loelblag

niesamowite historie

Akt darowizny

Praweł Tomczak - komornik prawo pracy niemcy

Każdy z nas marzy o tym, aby coś w życiu dostać. Ot tak, z czystej miłości. Najczęściej w głowie mamy jakiś spadek czy pieniądze, które otrzymujemy aktem darowizny od najbliższego członka rodziny.

Niemniej przekazać możemy właściwie wszystko i warto o tym wiedzieć. Aby nie posądzono nas o przywłaszczenie, jeśli są to rzeczy cenne lub pamiątkowe, warto pomyśleć o sporządzeniu odpowiedniego dokumentu. Możemy na mocy aktu darowizny stać się posiadaczem samochodu czy telewizora albo antycznego zegara.

Mogą nas jednak spotkać i inne niespodzianki, które są równie miłe. Załóżmy, że kupiliśmy samochód pożyczając pieniądze od dobrego wujka. Spłaciliśmy go już połowę, a tu niespodziewanie otrzymujemy wiadomość, że na mocy aktu umorzenia, który jest jednym z aktów darowizny, jesteśmy zwolnieni ze zobowiązania finansowego.

Czyż to nie wspaniale? Oczywiście takich sytuacji w życiu nie ma wiele, ale zdarzają się i trzeba dopilnować, aby prawnie nie zaniedbać żadnego ze szczegółów. Wtedy najlepiej udać się do notariusza i w jego obecności podpisać potrzebne dokumenty. Dość ciekawą sprawą jest przekazanie rzeczy jeszcze nie istniejącej.

Otóż załóżmy, że jesteśmy właścicielami ogromnego sadu. Pogoda dopisuje i wszystko wskazuje na to, że plony będą owocne. Niestety nasze zdrowie pozostawia wiele do życzenia i nie możemy przewidzieć, co będzie jesienią.

Nie chcemy mieć żadnych problemów na głowie i w związku z tym na mocy odpowiedniego aktu darowizny jako darczyńca zobowiązujemy się przekazać sąsiadowi tonę czereśni z naszego sadu, o ile oczywiście uda się je uzbierać.